Akronim:
Lado Kranjčević
631.688,23 HRK
EU

Opis: Cilj HiPowerEd-a je učiniti dostupnim digitalne alate najviše računalne razine mladima (mladim znanstvenicima – asistentima i doktorandima, studentima diplomskih i preddiplomskih studija te mladim stručnjacima iz industrije) uz korištenje okruženja računalstva visokih performansi (HPC). i tehnologiju oblaka kako bi se osigurala osjetljivost, prilagodljivost i fleksibilnost obrazovnog sustava tijekom procesa oporavka od COVID-19. Cilj je učiniti HPC tehnologiju široko dostupnom mlađoj populaciji i podzastupljenim skupinama jer je HPC tehnologija trenutno izrazito ekskluzivna tehnologija dostupna manjoj skupini ljudi. Kako bi se podigla europska digitalna spremnost, ove horizontalne visokotehnološke alate treba promicati i učiniti dostupnima studentima, mladim znanstvenicima i stručnjacima. Projekt nastoji ukloniti prepreke i upoznati mlade s HPC tehnologijom u širokom spektru znanstvenih disciplina (STEM, humanističkih, medicinskih, ekonomskih…), katalizirati stvaranje mreža, osigurati mentorstvo kroz nastavno osoblje i stručnjake za superračunala iz renomiranih HPC centara, te olakšati međunarodnu razmjenu i otvoriti daljnje mogućnosti prijenosa znanja.

Tehničko sveučilište u Danskoj
Tehničko sveučilište u Münchenu