Projekt National Competence Centers in the Framework of EuroHPC (EuroCC) započeo je 1. rujna. Projekt je financiran kroz Horizon 2020 program, a glavni koordinator je Sveučilište u Stuttgartu. Hrvatski konzorcij predvodi SRCE, a sačinjavaju ga:

• Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER)
  • Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku (FERIT)
  • Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu (FESB)
  • Institut Ruđer Bošković (IRB)
  • Sveučilišni računski centar (Srce)
  • Centar za napredno računanje i modeliranje, Sveučilište u Rijeci (UNIRI)
  • Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci (RITEH)

Nacionalni centar kompetencija za HPC mjesto je na kojem će krajnji korisnici iz sustava znanosti i visokog obrazovanja, industrije i javne uprave, dobiti pristup inovativnim rješenjima prilagođenim stupnju zrelosti nacionalne i europske HPC infrastrukture te različitim grupama korisnika, odnosno njihovim potrebama i zahtjevima.