Učenici prvog razreda V. gimnazije iz Zagreba su 12. listopada 2018. posjetili Centar za napredno računanje i modeliranje i superračunalo Bura Sveučilišta u Rijeci. Prof. dr. sc. Lado Kranjčević i dipl. ing. Gordan Janeš održali su prezentaciju na kojoj su učenici imali priliku saznati karakteristike i performanse superračunala te u koje se znanstvene i komercijalne svrhe koristi. Zatim su obišli podatkovni centar u kojem je smješteno superračunalo Bura nabavljeno u sklopu projekta “Razvoj istraživačke infrastrukture u Kampusu Sveučilišta u Rijeci” i financijski osigurano putem europskih strukturnih fondova. Učenici su pokazali zanimanje za suvremeni računalni sustav te izrazili mogućnost da u budućnosti upišu studij na Sveučilištu u Rijeci.